معرفی جامع نرم افزار کارپول

شرکت‌ها و سازمان‌ها در شروع به کار، احتیاج به زیر ساخت‌هایی دارند که نظام اداری کوچک و بزرگ آن ها را به خوبی مدیریت نماید. در هر شرکت و سازمانی، برای مدیریت مالی سیستم حقوق و دستمزد، احتیاج به یک سامانه جامع و انعطاف پذیر است. در این سامانه باتوجه به پارامتر های سازمانی ریز و درشت، می‌توانید میزان حقوق و دستمزد افراد را مشخص کنید. نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد آنلاین به خوبی تمامی این کارها را انجام می‌دهد. اما مشکل اساسی در جایی است که اکثر سیستم‌های نرم افزار حقوق و دستمزد، بر پایه قوانین کار طرح ریزی شده‌اند و هر گونه تغییرات در آن با پیچیدگی‌های خاصی همراه است. 

 درواقع، یک سازمان باز هم در کنار نرم افزار حقوق و دستمزد، به فایل اکسل یا نرم افزارهای دیگری احتیاج دارد تا میزان حقوق نهایی فرد را مشخص کند. نرم افزار کارپول با هدف فراهم کردن کلیه امکاناتی که در مجموعه‌ها برای محاسبه حقوق و دستمزد احساس می‌شود، طراحی و پیاده سازی شده‌ است. 

در ادامه به بررسی نرم افزار کارپول و ویژگی‌های آن می‌پردازیم!

نرم افزار کارپول چیست؟

همان‌طور که در مقدمه توضیح داده شد، هر نرم افزار حقوق و دستمزد بر پایه قوانین کار و محاسبات رایج برنامه ریزی شده است و خروجی بر پایه همان قوانین نمایش داده می‌شود؛ در حالی‌که نیازهای یک مجموعه پویا بیش از این است.

نرم افزار کارپول با درک این نیاز و برنامه ریزی برای پاسخگویی به آن طراحی شده است. این نرم افزار به مدیران مجموعه اجازه می‌دهد تا میزان حقوق و دستمزد را براساس گروه‌های پرسنلی و شخصی، مشخص کنند. ارائه امکاناتی برای دسترسی سریع مدیران به ریز اطلاعات حقوقی پرسنل در کنار پارامترهایی مانند وام، مالیات، انگیزشی و موارد این‌چنینی از امکانات فوق‌العاده‌ای است که با نرم افزار کارپول تجربه خواهید کرد.

چرا باید از کارپول استفاده کنید؟

پیچیدگی‌های موجود در شرکت‌ها و سازمان‌ها، معمولا شرایط را برای اطلاع رسانی دقیق همه امور به مدیران فراهم نمی‌کند. همین موضوع موجب می‌شود که بسیاری از مدیران، در جریان ریز فعالیت‌های یک سازمان که تحت مدیریت آن‌ها است، قرار نمی‌گیرند و رویدادها تحت پوشش هرم سازمانی انجام نمی‌شود. همین موضوع ریسک به وقوع پیوستن اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای را در سازمان رقم می‌زند که ضرر و زیان نهایی آن برای مدیران است.

نرم افزار کارپول با نیازسنجی دقیق و پیش‌بینی تمامی این پارامترها، طراحی شده است و ریز اطلاعات مالی کلیه پرسنل و زیرمجموعه‌های فعال در سازمان را به مدیر مربوطه ارائه می‌کند.

امکاناتی مانند تعیین سطح دسترسی به اطلاعات، نوع نرم افزار حقوق و دستمزد تعریف شده برای هر کارمند یا هر گروه از آن‌ها در کنار تعیین مزایا، پاداش، موارد ویژه و ماموریت‌ها، این امکان را به بخش مالی سازمان می‌دهد تا برای هر کارمند فرمول محاسبه‌ای مجزا و مطابق با قرارداد وی درنظر گرفته شود.


توصیه می شود با اهمیت منابع انسانی بیشتر آشنا شوید.


در ادامه با امکانات کارپول آشنا خواهید شد.

1- محاسبه سنوات در نرم افزار کارپول

یکی از بهترین امکانات نرم افزار کارپول، ارائه اطلاعات مربوط به سنوات کارکنان است. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید ریز اطلاعات مالی سنوات را در فیش حقوقی فرد اعمال کرده و خروجی دقیقی از آن برای پرداخت ارائه کنید.

2- محاسبه مالیات در نرم افزار کارپول

درگیری‌هایی که برای تولید دیسک‌های موردنیاز جهت ارائه به اداره مالیات وجود دارد، با کمک نرم افزار کارپول رفع شده است. شما به‌راحتی می‌توانید بعد از محاسبه حقوق و دستمزد خروجی را مطابق با فرمت موردنظر اداره مالیات دریافت کنید و از آن استفاده کنید.

3- محاسبه بیمه در کارپول

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید، کارپول فکر همه جا را کرده است. شما بعد از ورود اطلاعات اولیه جهت محاسبه حقوق و دستمزد هر کارمند، می‌توانید مطابق با اطلاعات دریافت شده از سامانه حضور و غیاب، میزان کارکرد پرسنل و حقوق آن‌ها را محاسبه کنید و خروجی براساس نیاز سازمان تامین اجتماعی را دریافت و برای ارائه به این سازمان بدون انجام هیچ کار اضافی آماده کنید.

جالب است بدانید که کارپول به شما اجازه می‌دهد تا کارگاه‌های مختلف با کارمندان مشخص در آن را ایجاد کنید تا در خروجی بیمه تمامی اطلاعات مطابق با هر کارگاه ارائه شود.

4- محاسبه مزایا و کسورات در کارپول

شرایط پرسنلی هر کارمند با دیگری متفاوت است. سیستم نرم افزار کارپول به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است تا تمامی اطلاعات را دریافت کند و مواردی مثل حق مسکن، حق اولاد و موارد این‌چنینی را به حقوق اضافه و موارد لازم را کسر نماید.

5- امکان درخواست وام و مساعده در نرم افزار کارپول

کارپول امکانات فوق‌العاده‌ای برای پرسنل ایجاد می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به‌صورت سیستمی براساس قوانین هر مجموعه، درخواست وام یا مساعده کنند. در صورت پذیرش این تقاضا، وام یا مساعده به‌صورت سیستمی وارد حقوق پایان ماه کارمند می‌شود.

6- امکان درج قوانین پاداش و جریمه

شما می‌توانید قوانین سازمانی خاص خودتان را در این نرم افزار داشته باشید و مطابق با همان قوانین، سیستم جریمه یا پاداش برای پرسنل تعریف کنید.


برای ساخت تقویم سفارشی برای شرکت و ثبت رویداد ها، جلسات و روز های کاری و تعطیل می توانید از تقویم کاری استفاده کنید.