کارمپ

مکان ها


گاهی اوقات مدیران برای ثبت تردد کارمندان دچار چالش می شوند که یکی از این موارد این است که کارمندان در مکان و زمانی غیر از حضور در شرکت تردد خود را ثبت می کند.

مورد دیگر اینکه شرکت کارمندانی دارد که خارج از محدوده شرکت فعالیت می کنند و برای نظارت به تردد های آنان نیازمند رهگیری آنلاین کارمندان بر روی نقشه است .

برای مدیریت این مورد کارسو زیر سیستمی طراحی کرده است که می توانید مکان های مجاز که شامل محدوده های جغرافیایی مجاز جهت ثبت تردد کارمندان میباشد را تعریف کنید

تا کارمندان بتوانند در این محدوده ها تردد ثبت نمایند.

جهت معرفی مکانهای مجاز از منوی کارمپ > اطلاعات پایه ای > مکان های مجاز را انتخاب کنید.

در این صفحه لیستی از مکانهای مجاز ثبت شده را مشاهده میکنید. جهت درج مکان جدید بر روی جدید کلیک نمایید.محدوده های مورد نظر را روی نقشه پیدا کنید و سپس ابزار ترسیم محدوده جغرافیایی را انتخاب کنید. با کلیک های متوالی و کشیدن موس محدوده مورد نظر را ترسیم نمایید. 

عنوان محدوده و آدرس آن را وارد نمایید. چنانچه وضعیت را تیک بزنید ، این مکان جزء مکانهای مجاز و در دسترس کارمندان خواهد بود.

چنانچه باکس محل کار پیش فرض را تیک بزنید، میتوانید بدون انتخاب مکان مجاز به کارمندان ، این مکان را به عنوان محدوده مجاز پیشفرض کارمندان تعیین کنید.

در آخر روی ثبت کلیک کنید.گروه بندی مکان ها


کارمپ این امکان را به شما میدهد تا محدوده های مجاز جغرافیایی را گروه بندی نمایید و گروه های مورد نظر را به کارمندان خود اختصاص دهید.

 برای این کار از منوی کارمپ > اطلاعات پایه ای > گروه بندی مکان ها را انتخاب کنید.

در این صفحه لیست گروه های ثبت شده را مشاهده میکنید. برای ثبت گروه جدید بر روی این دکمه کلیک کنید.در کادر زیر برای گروه جدید یک عنوان انتخاب کنید و سپس مکان های مجاز در آن گروه را تیک بزنید و بر روی دکمه ثبت کلیک کنید.تخصیص مکان های مجاز


درصورتی که مایل هستید کارمندان فقط و فقط در محدوده های خاصی قادر به ثبت تردد باشند ، باید مکانهای تردد را به آنها اختصاص دهید.

جهت تخصیص گروه های مجاز از منوی کارمپ > تخصیص > گروه های مجاز کلیک کنید.در این صفحه لیست کارمندان را به همراه گروه مجاز تخصیص داده شده به آنها را مشاهده میکنید. در ابتدا گروه مجاز برای همه کارمندان مکان پیش فرض است که در هنگام تعریف به آن اشاره کردیم.


با کلیک بر روی دکمه ویرایش از هر ردیف ، در کادر باز شده ، گروه مورد نظر را برای کارمند خود انتخاب نمایید و به او اختصاص دهید.گزارش


در این صفحه می توانید گزارش جمعی و تکی کارمندان را مشاهده کنید.

جهت مشاهده گزارش از منوی کارمپ > گزارش وارد شوید. برا ی رهگیری آنلاین کارمندان بر روی نقشه بایستی وارد برنامه شوند و جی پی اس خود را روشن کنند.

در این بخش هر فردی که حضور خود را در برنامه ثبت کرده باشد و جی پی اس آن روشن باشد و به رنگ سبز درمی آید و با کلیک بر روی آیکن چشم می توانید موقعیت کارمند خود را مشاهده کنید.

اگر کارمندی جی پی اس خود را خاموش کند و یا صفحه برنامه را ببندد به رنگ قرمز در می آید و نمی توان رهگیری را انجام داد

برای این منظور بایستی قوانینی برای انجام این موارد اعمال کنید تا کارمندان همیشه آنلاین و سبز باشند تا بتوانید آنها را ردیابی کنید.