اهمیت منابع انسانی برای سازمان ها

چرا منابع انسانی مورد اهمیت است؟

یکی از عناصر حائز اهمیت هر سازمانی، منابع انسانی آن سازمان است. نکته ای که در این باره دارای اهمیت بالایی است، مدیریت سرمایه هر سازمان یعنی همان نیروی انسانی است. مدیریت منابع انسانی برای هر سازمان بسیار مهم است. در این مقاله سعی داریم درمورد دلایل حائز اهمیت مدیریت منابع انسانی صحبت کنیم. تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

منابع انسانی چیست؟

پیش از آن که ضرورت منابع انسانی را توضیح دهیم، لازم است تا با معنای منابع انسانی آشنا شوید. در کل منابع انسانی گروهی از افرادی هستند که تلاش می کنند تا سازمان را به سوی اهداف خودشان سوق دهند.

علاوه بر آنچه گفته شد، عده ای منابع انسانی را یک وظیفه یا شغل می دانند. که با افراد بسیاری سر و کار دارد. این وظیفه با مسائلی مانند پاداش و دستمزد، استخدام، مدیریت کارکرد، توانمند سازی کارکنان و وظایفی شبیه به آن مربوط است. فرقی نمیکند که در یک سازمان، ده نفر یا صد نفر مشغول به کار باشند، در هر صورت آن مجموعه نیاز به یک قسمت منابع انسانی دارد تا بتواند کارمندان را با همدیگر یکسو کند. نرم افزار مدیریت منابع انسانی آنلاین کارسو، در نقاط حساس کارمندان را حمایت کرده و آن‌ها را در مراحل دشوار کمک میکند.

چرا مدیریت منابع انسانی مهم است؟

حقیقتا، پشت تولید هر محصول و یا ارائه هر خدماتی در سطوح مختلف، ساعت های زیادی تلاش و کار گروهی از متخصصین وجود دارد. در واقع هیچ کالایی بدون نیروی انسانی به سرانجام نمی رسد. در نتیجه برای ساختن یک سیستم، وجود نیروی انسانی ضروری است. هر سازمانی برای اینکه به هدفش برسد، نیازمند افرادی کاربلد، شایسته و کاردان است.

امروزه بعضی از کارشناسان ادعا دارند که به زودی تکنولوژی های پیشرفته جای نیروهای انسانی را می گیرند، اما بازهم این فناوری ها برای شروع به کار و یا تعمیرات، نیاز به یک انسان دارند. همچنین اگر قرار باشد صفر تا صد یک فرآیند توسط ماشین آلات به انجام برسد، باز هم به یک نیروی انسانی نیاز است تا روی درستی انجام کار نظارت داشته باشد. در نتیجه حضور نیروی انسانی در هر سازمانی واجب بوده.

دلیل اهمیت منابع انسانی در سازمان

طبق آنچه که گفته شد، متوجه شدید که نیروی انسانی تا چه اندازه برای یک سازمان مهم است و با مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها آشنا شدید. در این قسمت میخواهیم مهم ترین دلایل اهمیت مدیریت منابع انسانی در هر سازمانی را برایتان بگوییم.

1. مدیریت استراتژیک

منابع انسانی در هر مجموعه برای افزایش بهره وری سازمانی است. مدیران باتجربه این نکته را می دانند که در زمان برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی، کارمندان هم می بایست در تصمیم گیری های سازمانی مشارکت و مشورت لازم را داشته باشند. این مشارکت‌ها مبنی بر ارزیابی کارکنان حاضر و استخدام نیروهای کار آینده، طبق تقاضای کسب و کار، خواهد بود.

2. حقوق و دستمزد منطقی

همانطور که می دانید یکی از وظایف اصلی مدیران منابع انسانی، تدوین ساختارهای حقوق و دستمزد کارمندان مجموعه کاملا واقع بینانه است. همین سبب شده تا شرکت موردنظر با شرکت های تجاری در همان صنعت در منطقه، رقابت کند. بی شک سازمانی در این رقابت برنده است که میزان و مقدارحقوق و دستمزد هایشان اصولی و منطقی تر باشد. و همین کار سبب افزایش اعتبار آن سازمان در بین رقبای خود خواهد شد.

3. مزایا و مسائل مربوط به رفاه پرسنل

متخصصان حوزه منابع انسانی موظف اند هزینه هایی که در مجموعه مربوط به جابجایی، اخراج، استخدام وجایگزین کارمندان و… است را کاهش دهند. در نتیجه یکی از دلایل اهمیت منابع انسانی در سازمان، کاهش هزینه های جانبی سازمان است. به طور کلی، حضور متخصصان منابع انسانی برای یک مجموعه بسیار مهم است؛ چرا که آنها مهارت های مورد نیاز برای مذاکره درباره ی ارائه مزایا به کارمندان طبق بودجه تعیین شده برای سازمان ها و شرایط اقتصادی آن را دارند.

4. ایمنی و مدیریت ریسک

یک کارفرما موظف است تا شرایط کاری ایمن را برای کارکنان خود فراهم کند. در بخش مدیریت منابع انسانی هر مجموعه، افرادی با تخصص ایمنی و ریسک استخدام شده اند. این متخصصین با ارائه ی گزارشات دقیق پرونده ها و برنامه ها به کاهش تلفات و آسیب های شغلی کمک میکنند. لازم به ذکر است که آنها مطابق استانداردهای مدیریت بهداشت و ایمنی ایالات متحده عمل می کنند. یکی دیگر از وظایف کارشناسان ایمنی، بالابردن آگاهی و آموزش ایمنی تجهیزات و مواد شیمیایی خطرناک به کارمندان می باشد. در نتیجه یکی دیگر از دلایل حائز اهمیت منابع انسانی در سازمان ها، حفاظت از جان کارمندان سازمان است.

5. مسائل مربوط به مسئولیت پذیری

یکی دیگر از وظایف مدیریت منابع انسانی، به حداقل رساندن روش‌های اشتغال ناعادلانه است. به بیانی دیگر، این افراد به شناسایی و حل مشکلات از کنترل خارج شده و مسائلی که امکان دارد سازمان را در امور حقوقی درگیر کند، می پردازند. در این صورت مدیریت منابع انسانی و نرم افزار مدیریت منابع انسانی آنلاین در یک سازمان باعث به حداقل رسیدن مشکلات حقوقی می گردد.

6. آموزش و توسعه

یکی دیگر از مسئولیت های مدیریت منابع انسانی در هر مجموعه، آموزش و توسعه منابع انسانی است. آموزش منابع انسانی به کارمندان سبب افزایش بهره وری آنها در حوزه کاریشان خواهد شد.

از دیگر دلایل اهمیت منابع انسانی در سازمان عبارتست از:

  • افزایش احساس رضایتمندی در کارکنان
  • مصاحبه و استخدام سازمانی به صورت اصولی
  • حفظ یکپارچگی ساختار سازمان

چرا مدیریت منابع انسانی برای شرکت ها ضروری است؟

شاید با شنیدن نام مدیریت منابع انسانی به یاد استخدام نیرو می افتید، در حالی که این کارها فقط ذره ای از وظایف این واحد است. امروزه چند مورد از کارهای اساسی سازمان ها بر عهده این قسمت است. مدیریت منابع انسانی، امور مربوط به استراتژی، تصویر برند و تمامی فعالیت های کارمندان مجموعه را زیر نظر دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.