بهترین دستگاه های ساعت زن دنیا 2022

دستگاه ساعت زن

دستگاه حضور و غیاب یا دستگاه ساعت زن وسیله ای است برای ثبت زمان های ورود و خروج کارمندان و اجازه ورود و خروج از درب ها بکار گرفته می شود که هر مدیری، برای نظارت بر روی ورود و خروج کارمندان خود، به این ابزار نیاز دارد. همچنین مدیران می توانند بوسیله اطلاعاتی که از ورود و خروج کارمندان بدست می آورند، حقوق آنها را بر اساس این اطلاعات راحت تر محاسبه کنند. که این کار با استفاده از یک نرم افزار حقوق و دستمزد که به دستگاه متصل می شود صورت می گیرد. که ما دراینجا بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد را برای شما معرفی می کنیم نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد کارسو دقیق ترین و کامل ترین اپلیکیشن محاسبه ی حقوق و دستمزد است. 

ضرورت و مزایای دستگاه ساعت زن

امروزه بهترین دستگاه ثبت تردد یا دستگاه ساعت زنی ، به راحتی و با کمترین هزینه‌ در اختیار مدیران قرار دارند. روش استفاده از این دستگاه طوری طراحی شده است که کارمندان در هنگام ورود و خروج از شرکت، با استفاده از روش های متفاوت از جمله کارت های هوشمند، اثرانگشت، تشخیص چهره یا زدن رمز، ورود و خروج خود را ثبت می کنند. دستگاه های اولیه حضور و غیاب با کارت هایی که در اختیار کارمندان قرار می دادند،بهره گرفته میشد. اما به مرور زمان، روش هایی مثل اثر انگشت،تشخیص چهره، به بازار آمدند و امکان خطا را کاهش دادند و کار را برای کارمندان راحت تر کردند.
امروزه دستگاه های پیشرفته علاوه بر حضور و غیاب، کنترل دسترسی را نیز انجام می دهند. به این صورت که این دستگاه ها به درب ها ، قفل های هوشمند و گیت های کنترل تردد وصل می شود و رفت و آمد کارمندان را کنترل می کنند.

درباره ی دستگاه های نسل جدید بیشتر بدانید

طریقه استفاده از دستگاه های مختلف حضور غیاب

کارت هوشمند

کارت هوشمند یکی از روش های مناسب برای ثبت زمان رفت و آمد است. همچنین از کارت های هوشمند برای اجازه ی رفت و آمد از درب های هوشمند و باز کردن درب گاوصندوق های رمز دار الکترونیکی در مراکز امنیتی استفاده می شود. از پر اهمیت ترین ویژگی های این کارت ها، امنیت و آسانی کار است. امروزه در تمام دنیا، از کارت های هوشمند در مکان های متفاوت، مثل بانک ها، اداره های دولتی، مرکز های مخابراتی، مرکزهای ارائه ی خدمات و…استفاده می‌شود.

اثر انگشت

دستگاه تشخیص اثر انگشت دو نوع خازنی و نوری می باشد که برای شناسایی کاربر بکار گرفته می شود. هر وقت فردی، برای ورود یا خروج خود، انگشت خود را روی دستگاه های حضور و غیاب بگذارد اثر انگشت آن برای اولین بار در سیستم ثبت شده، کاربر با هر ورود و خروج، دستگاه ثبت تردد اثر انگشتی آن را مقاسه می کند و در صورت یکسان بودن آن را تایید و زمان آن را ثبت می کند. در مواقعی دستگاه اجازه ورود یا خروج از درب ها را تایید و درب را برای شما باز می کند. این روش، یکی از راحت ترین و پرکاربردترین روش‌های تشخیص هویت می باشد. دستگاه هایی که اثر انگشت را بر اساس روش های نوری ثبت می کنند، در کنار مردم ار محبوبیت بالاتری برخوردارند. 

در دستگاه های نوری، نور به انگشت تابانده می شود، سپس یک دوربین، پرتوهای انگشت را دریافت می کنند و از روی آن یک عکس سیاه و سفید می سازند. این عکس سیاه و سفید ویژگی های اثر انگشت را نمایش می دهد. وضوح این سیستم ها در کاربرها، متفاوت است. برای مثال برای تشخیص اثر انگشت کودکان که پیچیدگی بالاتری دارد از وضوح بیشتری استفاده می شود. در حالیکه برای بزرگسالان، میزان وضوح کمتری بکار می برد.علاوه بر دستگاه های نوری، دستگاه ارزانتری مانند اثر انگشت خازنی نیز برای ورود و خروج بکار گرفته می شود. در این دستگاه ها از روی اثر انگشت ثبت شده، عکسی از آن ساخته می شود و چهره کاربر مورد نظر را شناسایی می کند.

 

تشخیص چهره

شناسایی چهره، ساده ترین راه برای ثبت زمان رفت و آمد است. دستگاه تشخیص چهره، یک سیستم بیومتریک است که با استفاده از روش های مختلف هوشمند، به صورت اتوماتیک هویت هر کاربر را تشخیص داده و تایید می کند. در حالت کلی یک دستگاه بیومتریک کارمند را از اثر انگشت، چشم، چهره، اثر کف دست و… به منظور شناسایی بهتر استفاده می کند. شناسایی هویت افراد با چهره شخص از نظر امنیتی بسیار مناسب است.

مزایای دستگاه تشخیص چهره

  • داشتن دقت بالا بدون نیاز به تماس افراد
  • به علت نداشتن تماس کارکنان سبب رعایت پروتکل های بهداشتی می شود
  • نظارت و کنترل تردد افراد

به همین دلیل در سالهای آینده استفاده از این دستگاه ها رو به افزایش خواهد بود.

مزایای دستگاه های ساعت زن

  1. دستگاه های ساعت زن یا همان دستگاه های حضور و غیاب دارای امکانات تخصصی و بالایی هستند که در مواقع اضطراری، بسیار سریع، موثر وعمل می کنند.
  2. در صورت قطع شدن برق ، دستگاه های ساعت زن توسط یک نرم افزار ، بنا به درخواست مشتری، درب ورودی را قفل یا باز نگه می دارند.
  3. این دستگاه ها دارای سنسورهای حساس به دود هستند و در مواقع آتش سوزی، یک دستور به قفل ارسال شده و به منظور سلامت جان کارکنان درب باز می ماند.

کارسو یک سایت معتبر برای خرید دستگاه های ساعت زن و قیمت مناسب با کیفیت بالا است. محصولات ما شامل دستگاه حضور و غیاب متنوع است.و این امکان را به شما می دهد تا شما بتوانید قدرت انتخاب بالاتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.