ایده های خوب برای شغل دوم (دورکاری)

ایده بر ای شغل دوم برای افرادی که می خواهند درآمد جانبی داشته باشند، کم نیستند. با رشد و گسترش اینترنت، ایده های مشاغل دورکار نیز توسعه یافته‌اند؛ زمانی که حرف از ایده های شغل دوم می‌شود، بسیاری از افراد به فکر کارهای اضافه بر سازمان و خسته‌کننده‌ای می‌افتند که بعد از پایان ساعات کاری خود باید انجام دهند. اما همواره قرار نیست به این صورت باشد. ایده های مشاغل دورکار در صورتی که به شکلی هوشمندانه سازمان‌دهی و پیگیری شوند، می‌توانند در گذر زمان و البته با کسب لذت زیاد به ثمر برسند.

در این مقاله، با مرور برخی از ایده های خوب برای شغل دوم، راهنمایی کلی برای داشتن یک شغل دورکار را خواهیم داشت. البته توجه داشته باشید در شغل دوم که به عنوان دورکاری بر می گزینید مدیریت زمان دورکاری از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین ایده برای شغل دوم

وقتی صحبت از ایده های شغل دوم می‌شود، لازم است که زمان و انرژی که قرار است صرف آن شود را در نظر داشته باشیم. قرار نیست که روزانه هفت یا هشت ساعت را به شغل دوم اختصاص دهید؛ بلکه باید آن را با در نظر داشتن محدودیت‌های زمانی انجام دهید.

نرم افزار حضور و غیاب

همچنین، برای به ثمر نشاندن ایده های شغل دوم، نیازی به جابجایی از این سوی شهر به سوی دیگر نیست. بنابراین، یکی دیگر از معیارهای شغل دوم، نداشتن محدودیت مکانی است. با در نظر داشتن این واقعیت که همۀ ما شغل دوم را به منظور افزایش درآمد می‌خواهیم، لازم است که سرمایۀ اندکی برای راه‌اندازی آن منظور کنیم. با این وجود، معیارهایی که برای راه‌اندازی ایده‌ های شغل دوم لازم داریم را می‌توان به ترتیب زیر خلاصه کرد:

  • محدودیت زمانی نداشته باشد.
  • محدودیت مکانی نداشته باشد.
  • نیاز به سرمایۀ اندک داشته باشد.

با در نظر داشتن این معیارها، می‌توان گفت که ایده های دورکاری ، بهترین ایده‌ها برای داشتن یک شغل جانبی هستند. شغلی که بتواند در گذر زمان رشد کرده و به درآمدی حتی بیشتر از شغل اول برسد. در ادامه، چند مورد از ایده های مشاغل دورکار را با هم مرور می‌کنیم.

تولید محتوا و وبلاگ‌نویسی

افرادی که دست به قلم خوبی دارند و علاقمند به نویسندگی هستند، می‌توانند در راستای تولید محتوا قدم بردارند. این روزها، همۀ مشاغل نیازمند افرادی خلاق هستند که بتوانند مسئولیت بلاگ آن‌ها را به عهده بگیرند. این فرصت نیز تا مدت‌ها وجود خواهد داشت؛ چرا که هر روز عدۀ بیشتری وارد دنیای کسب و کار آنلاین می‌شوند. بنابراین، وبلاگ‌نویسی و تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی را می‌توان یکی از بهترین ایده برای دورکاری دانست.

تولید محتوا

مدیریت سایت

فروشگاه های اینترنتی زیادی هستند که نیاز به افرادی برای مدیریت دارند. کار چندان سختی نیست! اگر دانش و مهارت کافی برای فعالیت در وب‌سایت‌ها را دارید، مدیریت سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی می‌تواند یکی از ایده های شغل دوم مناسب باشد. اگر به زبان‌های برنامه‌نویسی نیز آشنایی داشته باشید، شانس درآمد بیشتر را نیز خواهید داشت. در این مشاغل از شما انتظار می‌رود که:

  • افزونه‌ها را به روز رسانی کنید.
  • اطلاعات محصولات را وارد نمایید.
  • به تیکت‌های پشتیبانی پاسخ دهید.
  • مشکلات احتمالی سایت را برطرف کنید.
  • تغییرات قیمت محصولات را اعمال کنید.
  • و چندین مورد دیگر!

بیشتر سایت های فروشگاهی که نیاز به مدیر دارند، مبتنی بر سیستم‌های مدیریت محتوا از قبیل وردپرس هستند. خبر خوب این است که اغلب آن‌ها دارای رابط کاربری ساده‌ای بوده که می‌توانید در سریع‌ترین زمان، کار کردن با آن‌ها را یاد بگیرید.

دستگاه حضور و غیاب

فروشگاه اینترنتی

راه اندازی یک فروشگاه‌ اینترنتی می‌تواند با کمترین هزینه انجام شود. شاید ابهامات زیادی در این خصوص داشته باشید که طبیعی است. اما با کمی مطالعه متوجه خواهید شد که داشتن یک فروشگاه آنلاین، نه هزینۀ زیادی می‌طلبد و نه پیچیدگی خاصی دارد. تنها لازم است که یک پلتفرم را انتخاب کرده و با کمترین هزینه آن را راه‌اندازی نمایید. چالش مهم، انتخاب، تولید و عرضۀ محصولی است که قصد فروش آن را دارید. اگر فکر می‌کنید که محصول‌تان می‌تواند برای دیگران مفید واقع شوند، چه بهتر که آن را در ساعات فراغت از کار و به صورت آنلاین بفروشید. خواه محصول دیجیتال باشد یا کالای فیزیکی!

آموزش آنلاین

اگر مهارتی دارید که می‌توانید آن را به دیگران آموزش دهید، خواهید توانست درآمد خوبی از آن کسب نمایید. هر مهارتی که دارید و در هر سطحی که هستید، همواره افرادی خواهند بود که نیاز به دانش و تخصص شما دارند.

نویسندگی، خیاطی، طراحی، یوگا، برنامه‌نویسی، نقاشی، آواز، موسیقی و بسیاری چیزهای دیگر را می‌توانید به سادگی در اینترنت آموزش دهید. تنها کافیست که افرادی را بیابید که به یادگیری آنچه شما بلد هستید علاقه‌مند باشند. داشتن یک وبلاگ‌ شخصی که رزومۀ کاری شما را نشان دهد نیز کمک بسیاری به این روند خواهد کرد.

اشتراک گذاری

برچسب ها

ارسال دیدگاه

0 دیدگاه برای ایده های خوب برای شغل دوم (دورکاری)