برگزاری کلاس های آنلاین

نرم افزار حضور و غیاب آنلاین ویژه مدارس

حضور و غیاب آنلاین مدارس در کلاس های آنلاین، مسأله‌ای حیاتی است. فراگیر شدن ویروس کرونا این الزام را به وجود آورد که روند مدیریت مدارس به شکلی متفاوت دنبال شود. برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین، چالشی است که هر روز بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. بنابراین، لازم است که اصولی را برای مدیریت هر چه بهتر این مسأله دنبال کرد. 

حضور و غیاب در کلاس های مجازی با استفاده از نرم‌افزارها، نقشی مهم در امنیت بیشتر و ادارۀ مؤثرتر ایفا می‌کند. زمان‌گیر بودن و خطایی که در روند حضور و غیاب وجود دارد، لازم است که با هدف ساده‌سازی، شیوه‌ای متفاوت به خود بگیرد.

به این منظور، لازم دانستیم که نرم افزار حضور و غیاب آنلاین مدارس را در این مقاله معرفی کنیم.

حضور و غیاب آنلاین مدارس به بهترین شیوه

نرم‌افزارهایی که برای حضور و غیاب آنلاین مدارس استفاده می شوند، به صورت کاملاً یکپارچه با سامانه‌هایی هدفمند طراحی شده‌اند. نرم افزار حضور و غیاب مدارس به عنوان راهکاری جدید برای تشویق دانش آموزان برای رفت و آمد منظم و به موقع در مدارس است.

این نرم‌افزارها مورد توجه بسیاری از مدیران و معلمان قرار گرفته اند. با برگزاری کلاس های آنلاین، امکان حضور و غیاب با استفاده از دفاتر یا دستگاه‌های سخت‌افزاری به حداقل رسیده است. با توجه به سرعت و روند پیشرفت لحظه ای تکنولوژی، کارآیی گوشی های هوشمند تنها محدود به برقراری تماس یا ارسال پیام نیست. با اپلیکیشن‌هایی که برای مدیریت هوشمند مدارس طراحی شده‌اند، استفاده‌های مفیدتر و بهینه‌تری برای ارتقاء سطح تحصیلی دانش‌آموزان پدید آمده است.

همۀ ما دفاتر حضور و غیاب معلمان خود را به یاد داریم. معلم، دفتر حضور و غیاب را باز می‌کرد و روبروی اسم هر دانش‌آموز، حضور، غیاب یا تأخیر او را ثبت می‌کرد. دنبال کردن و بررسی میزان فعالیت و نظم هر دانش‌آموز به شیوه های سنتی، فرآیندی سخت و زمان بر شده است. بنابراین، نرم‌افزارهای حضور و غیاب آنلاین، این کار را ساده تر کرده اند که باعث حذف دفاتر معلمان شده است.

نرم‌افزارهایی که ویژگی هایی خاص دارند که باعث مفید بودن و کارآمدی آن‌ها می‌شوند. ویژگی‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم. اما شاید بهتر باشد پیش از آن مزایای نرم افزار حضور و غیاب آنلاین را بررسی کنید.

حضور و غیاب آنلاین مدارس

ویژگی نرم افزار حضور غیاب مدارس:

مهتر از همه کار کردن با این نرم افزار ساده است!

هدف از نرم افزار حضور و غیاب آنلاین کارسو، تسریع در امور و ساده کردن فرآیند است. سیستم حضور و غیاب کارسو، با رابط کاربری ساده‌ای که دارد، امکان کار کردن ساده و بدون دردسر را برای همۀ مدیران و معلمان فراهم کرده است. دسترسی به اطلاعات هر دانش‌آموز، سادگی ثبت حضور و غیاب یا تأخیر، امکان ویرایش و مواردی از این دست، مهم‌ترین ویژگی‌های یک نرم افزار ساده و اثربخش برای این هدف هستند.

امکان مدیریت اطلاعات وجود دارد!

در نرم افزار حضور و غیاب مدارس، امکان مدیریت اطلاعات و دسترسی به سابقۀ حضور و غیاب دانش‌آموزان وجود دارد. معلمان و مدیران می‌توانند این روند را بر حسب تاریخ بررسی نمایند. امکان تصحیح و یادداشت گذاری برای هر دانش‌آموز نیز وجود خواهد داشت. مدیریت اطلاعات و گزارش گیری با در نظر داشتن امکان چاپ گزارشات می‌تواند اثربخشی این شیوه را به شکلی چشمگیر افزایش دهد.

دارای انعطاف پذیری بالایی است!

از ویژگی‌های مهم دیگری که این نرم افزارها باید داشته باشند، هماهنگ شدن با نیازهای خاص مدارس است. به این مفهوم که ثبت حضور و غیاب را به شکلی دقیق و شخصی‌سازی شده انجام داد. دسته بندی روند حضور و غیاب، ثبت تخلفات، یکپارچگی آن‌ها با دیگر برنامه‌های سازمانی و دریافت فایل‌هایی برای ارائه گزارشات لحظه‌ای، همگی در حیطه انعطاف‌پذیری این نرم‌افزارها قرار می‌گیرند.

امکان اطلاع رسانی به والدین دارد!

ثبت حضور و غیاب در مدارس لازم است که با ارائه گزارش و اطلاع رسانی به والدین انجام شود. نظارت بر کنترل رفت و آمد دانش‌آموزان، مسأله‌ای است که باعث افزایش اعتماد و آرامش والدین می‌شود.

نحوۀ اطلاع‌رسانی نرم‌افزار به والدین به شیوه‌های مختلفی صورت می‌گیرد. ارسال پیامک یا نوتیفیکیشن به تلفن همراه والدین از جمله این روش‌ها هستند. معلم‌ها با دریافت یادداشت از والدین نیز می‌توانند دلیل غیبت یا تأخیر دانش‌آموزان را دریافت کنند.

چرا باید از سیستم حضور و غیاب آنلاین استفاده کرد؟

دلایل مختلفی برای استفاده از این سیستم‌ها وجود دارند. از جمله اینکه:

  • تسریع در روند حضور و غیاب
  • شفافیت در ارائۀ گزارش اطلاعات
  • امکان اطلاع رسانی به والدین
  • انتخاب تاریخ برای ثبت اطلاعات
  • جستجو بر اساس نام دانش آموز
  • امکان موجه کردن تأخیر و غی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.