نسل جدید دستگاه حضور غیاب

نسل جدید دستگاه های حضور غیاب

یکی از ضروری‌ترین بخش‌های مدیریت پرسنل هر سازمان، دستگاه های حضور و غیاب آن است. معمولا به‌وسیله دستگاه‌های حضور و غیاب می‌توان میزان ساعت کارکرد هر نیروی انسانی را بررسی کرد و در سیستم حقوق و دستمزد از آن استفاده کرد.

بهره‌گیری از اطلاعات و گزارشات دستگاه‌های حضور و غیاب در بخش‌های دیگر مانند سیستم اتوماسیون غذایی، گزارشات عملکرد فردی پرسنل، اطلاعات حضور و غیاب آنلاین و موارد این‌چنینی استفاده کرد.

در نسل جدید دستگاه های حضور غیاب که توسط سامانه آنلاین کسب و کار ارائه می‌شود، هیچ محدودیتی در ثبت اطلاعات وجود ندارد و تبادل اطلاعات بین نرم افزارهای مدیریتی بسیار ساده انجام می‌شود.

دستگاه حضور و غیاب چیست؟

معمولا اولین بخشی که باید هر سازمان به آن تجهیز شود، بخش مدیریت رفت و آمد پرسنل است. در این سیستم، یک دستگاه به‌وسیله اثر انگشت، قرنیه چشم، کارت پرسنلی و مواردی مشابه، حضور و عدم حضور کارمندان را ثبت می‌کند.

پس احتمالا متوجه شده‌اید که دستگاه حضور و غیاب چیست؟

در این دستگاه‌ها، امکان مشخص کردن دلایل خروج پرسنل نیز وجود دارد. برای مثال، ثبت خروج از شرکت به‌دلیل ماموریت و ورود به شرکت بعد از انجام ماموریت در دسته بندی این شرایط خاص قرار می‌گیرد.

خروجی دستگاه حضور و غیاب برای تعیین میزان کارکرد هر یک از پرسنل سازمان استفاده می‌شود. دستگاه‌های حضور و غیاب ساده‌ای که در شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار دارند، خروجی گزارش گیری را در زمان‌های مشخص به مسئول مربوطه ارائه می‌کنند؛ اما بهره‌گیری از آن به‌صورت آنلاین و درلحظه امکان‌پذیر نیست.

این اصلی‌ترین تمایز نسل جدید دستگاه های حضور غیاب با سایر دستگاه‌های حضور غیاب قدیمی است.

دستگاه حضور غیاب

نسل جدید دستگاه های حضور غیاب چگونه کار می‌کنند؟

نسل جدید دستگاه حضور غیاب امکانات مطلوبی در اختیار کارفرما و پرسنل قرار می‌دهند. در نسل جدید دستگاه های حضور غیاب می‌توان امکانات مطلوبی از جمله محاسبه میزان کارکرد هر کارمند، انواع شیف و ماموریت را مشاهده کرد.

خدماتی که از طریق نسل جدید دستگاه های ثبت حضور غیاب می‌توانید دریافت کنید، بسیار پیچیده اما کامل است. در واقع، تمام نیاز افراد در یک مجموعه، به‌وسیله سیستم حضور و غیاب کارسو پاسخ داده می‌شود.

نکته مهم در این سیستم امکان اتصال به دستگاه‌های ساعت زن در هر مجموعه است. از این طریق می‌توانید شاهد انعطاف‌پذیری مطلوب نوع جدید دستگاه های حضور غیاب باشید.

امکانات نسل جدید دستگاه های حضور غیاب چیست؟

معمولا هر نرم افزار مدیریت در حوزه نیروی انسانی که ایجاد می‌شود، از طریق امکانات خاصی که ارائه می‌کند، مورد توجه قرار می‌گیرد. در واقع، این امکانات هر سرویس است که موجب انگیزه سازی جهت انتخاب آن می‌شود.

در ادامه به بررسی امکانات نسل جدید دستگاه های ثبت اطلاعات حضور غیاب می‌پردازیم.

1- داشبورد مدیریتی دستگاه های حضور و غیاب جدید

یکی از امکانات فوق‌العاده‌ای که برای مدیر نیروی انسانی فراهم شده است، داشبورد مدیریتی با رابط کاربری بسیار عالی و ساده است. از طریق این داشبورد، مدیریت می‌تواند ریزترین تنظیمات، محدودیت‌ها و شیفت‌های کاری را مشخص کند.

با این امکانات حتی اگر سیستم، حضور یک فرد در سازمان را ثبت کند، اما شیفت تعریف شده برای او حضور فرد را پیش‌بینی نکرده باشد، در گزارش پایان ماه در بخش حقوق و دستمزد هیچ دستمزدی برای او ثبت نخواهد شد. امکانات گسترده در شخصی سازی قوانین حضور و غیاب از ویژگی‌های فوق‌العاده این دستگاه است.

2- انعطاف‌پذیری بالا در ثبت حضور و غیاب آنلاین

یکی از ویژگی‌های مطلوب این سیستم پیش‌بینی نیازهای خاص در سازمان است. به همین جهت شما می‌توانید بعد از تصمیم گیری در خصوص این‌که آیا دور کاری به نفع کسب و کارهاست؟ اقدام به ثبت حضور و غیاب آنلاین کنید و مدیریت دقیق‌تری روی کارکنان‌تان داشته باشید.

امکان ثبت گزارش حضور و غیاب آنلاین در دسته بندی‌های مختلف شیفت کاری، مرخصی، نوع مرخصی، ماموریت شهری، ماموریت روزانه و موارد این‌چنینی از مزایای نسل جدید دستگاه های حضور غیاب محسوب می‌شود.

3- عملکرد یکپارچه با سایر برنامه‌های مدیریتی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نسل جدید دستگاه های ثبت حضور غیاب، یکپارچه بودن عملکرد آن با سایر نرم افزارهای مدیریت کسب و کار است.  شما به‌راحتی می‌توانید خروجی حضور و غیاب را علاوه‌بر فایل اکسل و خروجی مناسب سیستم‌های حسابداری، در سیستم‌های دیگر کارسو به‌طور اتوماتیک دریافت کنید.

4- عملکرد در لحظه گزارشات پرسنل

یکی از فوق‌العاده‌ترین امکاناتی که با دستگاه‌های جدید حضور و غیاب تجربه می‌کنید، گزارش گیری لحظه‌ای است. در واقع، در این سیستم اصلا نیاز به استخراج اطلاعات از مسئول منابع انسانی نیست و مدیر سازمان در هر لحظه می‌تواند عملکرد هر فرد در سازمان را ارزیابی کند و به اطلاعات موردنیاز دست پیدا کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *