چرا باید

اتوماسیون فرآیند دیجیتال(DPA) روشی است که با استفاده از نرم افزار برای انجام فرایندها و خودکار سازی وظایف، با هدف تکمیل و بهینه سازی روند کار انجام می شود. تمرکز DPA بر روی خودکار کردن همه یا بخشی از وظایف مربوط به انواع فعالیت های تجاری است که معمولاً به نوعی تعامل انسانی احتیاج دارند. از DPA می توان در کارهایی مانند فروش، بازاریابی، مدیریت، فناوری اطلاعات و تولید استفاده کرد.

اتوماسیون های دیجیتال و اهداف آن ها

DPA تحولی در مدیریت تجاری (BPM) است و به همین خاطر سازمان هایی که تجربه BPM دارند باید بتوانند به راحتی DPA را پیاده سازی کنند. اهداف اتوماسیون های دیجیتال شامل حفظ شفافیت در بین فرآیندها، نوعی اعلان و توانایی یادآوری و همچنین خودکار کردن کارهای بالقوه مشتری است.

DPA می تواند هرگونه تغییر در روند کار را با استفاده از نرم افزار مدیریت فرآیند ثبت کند؛ جایی که هر تغییر ایجاد شده را می توان برای مشاهده همه افراد سازمان به روز کرد. DPA  فرآیندها و سیستم ها را به روز نگه می دارد تا یک سازمان بتواند تا حد ممکن موثر و کارآمد باشد

مزایای اتوماسیون های دیجیتال

مزایای استفاده از اتوماسیون دیجیتال

مزایای بالقوه اتوماسیون های دیجیتال عبارت اند از:

  • صرفه جویی در وقت : وظایف می توانند در صورت خودکارسازی سریع تر انجام شوند. با اتوماتیک کردن هرچه بیشتر کارهای دستی یا تکراری، کارمندان می توانند روی سایر جنبه های تجاری تمرکز کنند. علاوه بر این، کارمندانی که اطلاعات گردش کار آن ها به طور مداوم به روز می شود، مجبور نیستند زمان زیادی را برای اطمینان از به روز بودن گردش کار خود صرف کنند.
  • مقرون به صرفه: کارهای خودکار نیازی به نیروی انسانی ندارند.
  • DPA می تواند احتمال از دست رفتن اسناد را کاهش دهد و می تواند کارمندان را در مورد تغییرات گردش کار به روز کند.
  • سازماندهی و دیجیتال سازی فرآیندها به شما اجازه می دهد تا در صورت لزوم سریعا اهداف را جا به جا کنید.
  • ایجاد تجربه ای بهتر برای مشتری: وقتی عناصر گردش کار به صورت خودکار انجام می شوند، کارکنان وقت بیشتری دارند تا سایر جنبه های محصول خود را برای مشتری بهتر کنند.

نمونه ای از اتوماسیون دیجیتال

اتوماسیون های دیجیتال برای ثبت اطلاعات مشتری یا CRM ، سفارشات خرید و تأیید اعتبار استفاده می شود. همچنین از اتوماسیون ها برای به روز نگه داشتن مستندات شرکت استفاده می شود. معمولاً در فرآیندهای پیچیده گردش کار ، DPA انتقال بین هر مرحله از فرآیند را ساده و روان می کند. به عنوان مثال ، با تعدد کارکنان ، هجوم مدارک می تواند سطح بهره وری سایر کارها را کاهش دهد. خودکار کردن فرآیند پر کردن فرم ها و به روز نگه داشتن اطلاعات کارکنان مربوطه ، می تواند این روند را ساده کند و اشتباهات را به حداقل برساند.

سامانه پرسنلی کارپوشه

سامانه پرسنلی کارپوشه برای شما این امکان را فراهم می کند که اطلاعات کارکنانتان را همراه با جزئیات لازم در دسته بندی های مورد نظرتان ثبت کنید و خروجی ها را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید. در این صورت می توانید به آسانی و با نظم بیشتری کنترل اوضاع را در دست بگیرید. همچنین امکان تعریف چارت سازمانی و دپارتمان ها در این سیستم فراهم شده است.

کاربرد اتوماسیون های دیجیتال

مقایسه اتوماسیون فرآیند دیجیتال با اتوماسیون فرآیند رباتیک

اتوماسیون فرآیند دیجیتال(DPA) را می توان به راحتی با اتوماسیون فرآیند رباتیک(RPA)  اشتباه گرفت. اتوماسیون فرآیند رباتیک از فناوری های اتوماسیون هوشمندتر مانند هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ (ML) برای مدیریت کارهای با حجم بالا و قابل تکرار استفاده می کند. از RPA می توان برای خودکار کردن سوالات و محاسبات و همچنین حفظ سوابق و معاملات استفاده کرد. این کار معمولاً با استفاده از ربات هایی مانند پروبوت، ربات های دانستنی یا ربات های چت انجام می شود. در واقع آن چه RPA را از سایر اشکال اتوماسیون فناوری اطلاعات متمایز می کند، توانایی آن در آگاهی و سازگاری با شرایط متغیر ، استثناها و شرایط جدید است.

امروزه استفاده از اتوماسیون ها به سرعت در حال گسترش است و سال هاست که مدیران اکثر سازمان های بزرگ ترجیح می دهند برای اداره بعضی از بخش های کار، از نرم افزارهای مدیریت استفاده کنند. استفاده از اتوماسیون ها در کنار ابزارهایی مثل دستگاه حضور غیاب و سیستم رهگیری آنلاین کارمندان روی نقشه (کارمپ) می تواند کار را برای شما به مراتب آسان تر کند. برای آشنایی با دیگر اتوماسیون های کارسو وبسایت ما را ببینید.

کارسو

دستیار آنلاین کسب و کار شما

اشتراک گذاری

برچسب ها

ارسال دیدگاه

0 دیدگاه برای چرا باید