ایجاد انگیزه در شغل

چگونه می توان در محیط کار انگیزه ایجاد کرد؟

همه افراد هفته هایی دارند که همه چیز را در لیست کارهای خود با لذت بررسی می کنند و هفته هایی که ترجیح می دهند در هر جایی غیر از محل کار باشند. کاملاً طبیعی است که کارمندان با بی انگیزگی روبرو شوند، اما این که آن ها به طور مداوم از کار بیفتند می تواند به مشکلی بزرگ تبدیل شود. یکی از مهم ترین ویژگی های یک مدیر موفق توانایی ایجاد انگیزه در محیط کار است. به همین دلیل در این مقاله نکات بسیار خوبی برای کمک به شما و گروهتان در حفظ انگیزه جمع آوری کرده ایم. این نکات مختص هیچ صنعتی نیست و اکثر آن ها کم هزینه و یا بدون هزینه هستند. 

کار خوب را تشخیص دهید

یکی از مهم ترین عواملی که باعث ایجاد انگیزه در کارمندان می شود، این است که هر چند وقت یک بار سخت کوشی آن ها دیده شود. 70٪ کارمندان می گویند با افزایش شناخت مدیران از این موضوع، انگیزه و روحیه به طور گسترده بهبود می یابد. به هر حال، اگر یک کارمند تلاش زیادی برای انجام یک پروژه انجام می دهد تا نتایج استثنایی بدست آورد، باید سخت کوشی او به رسمیت شناخته شود تا همچنان یک کارمند با عملکرد بالا بماند.

تشخیص کار عالی به تنهایی کافی نیست. نحوه شناخت مشارکت های تیم شما بسیار مهم است. قدردانی از کارمندان نباید فقط به منزله پاداش نقدی در پایان سال باشد. این کار باید بارهابه صورت های گوناگون و معنی دار انجام پذیرد.

هدف های کوچک و قابل اندازه گیری تعیین کنید

ایجاد انگیزه در کارکنان

همه ما پروژه هایی داشته ایم که فقط طولانی و طولانی تر می شوند و به نظر می رسد که هرگز به پایان نمی رسند. این که در یک نقطه گیر کنید واقعا می تواند منجر به تضعیف روحیه شود. به همین دلیل دیدن این که چگونه پیشرفت قابل مشاهده ای داشته اید احساس خیلی خوبی دارد. این همچنین یک شاخص واضح است که کار در حال تغییر است.

با تعیین اهداف واضح و قابل دستیابی، هر زمان که به موفقیت برسید انگیزه واقعی ایجاد می شود و تیم در مسیر درست قرار می گیرد. با برداشتن گام بعدی و بزرگداشت این دستاوردها می توانید تأثیرات آن ها را به اندازه کافی بزرگ جلوه دهید.

نتایج کار را به اشتراک بگذارید

بخش عمده ای از درک هدف این است که ببینید کار شما چگونه در کل فرآیند جای می گیرد. با اطمینان از این که تیم شما از تأثیر هر یک از تلاش های خود بر سازمان، مشتریان و جامعه آگاه است، می توانید انگیزه کارکنان را در محل کار تقویت کنید. اتمام یک کار معمولاً احساسی شبیه موفقیت به وجود می آورد، اما دانستن اینکه چگونه این کار به دیگران کمک می کند، می تواند بسیار انگیزه بخش باشد. ابزارهای مدیریت آنلاین کسب و کار به شما این امکان را می دهد که احساس موفقیت را با کارمندان خود شریک شوید.

نتایج را جشن بگیرید

بخشی از آن چه اهمیت رسیدن به اهداف را مشخص می کند، بزرگداشت سخت کوشی تیم است . این بدان معنا نیست که شما باید هر کارمندی را که به موقع کار خود را شروع کرده است مورد تحسین قرار دهید، اما بسیار مهم است که به همه اطلاع دهید که هر یک از کمک های آن ها سازمان را به چه ترتیب و به چه مقدار جلو می برد. نحوه تشویق شما بسیار مهم است؛ سعی کنید در تشویق کردن خاص باشید.

مثبت بمانید

اجازه دهید واقع بین باشیم؛ ما معمولا به افرادی که همیشه شاد هستند کمی مشکوک هستیم.  احساسات منفی جای خود را دارند و برخی از روندهای خوب یا تغییرات فرهنگی می توانند ناشی از گفت و گو در شرایط سخت باشند. با این حال، یافتن راه هایی برای انتقال تجربیات مثبت به اعضای گروه برای ایجاد یک جو مثبت در محل کار، بسیار مهم است. زیرا داشتن کارمند خوشحال یک مزیت رقابتی است. تحقیقات نشان می دهد احساس خوشبختی بهره وری کسب و کار را 31٪ و فروش را 37٪ افزایش می دهد. به نظر می رسد که خوشبختی و مثبت اندیشی بیش از آنچه تصور می کنید در موفقیت کسب و کار شما نقش دارد.

شفاف باشید

هر رابطه ای، از جمله روابط کاری، بر اساس اعتماد بنا شده است. شفافیت در کار یکی از بهترین راه ها برای ایجاد اعتماد در بین اعضای گروه است و تیمی که به شما اعتماد کند انگیزه و اشتیاق کمتری به کار خواهد داشت. شفافیت این اطمینان را به وجود می آورد که همه با اطلاعات مشابه کار می کنند که خود می تواند به نفع تیم باشد.

درصورت علاقه می توانید با مراجعه به بخش مقالات کارسو درباره نرم افزار حضور غیاب آنلاین اطلاعات بیشتری کسب کنید. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.