استخدام بهترین نیروی کار

5 نکته که به شما کمک می کند نیروهای بهتری استخدام کنید

5 نکته که به شما کمک می کند نیروهای بهتری استخدام کنید

وقتی یکی از اعضای گروهتان برای همیشه شرکت را ترک می کند، معمولاً چه قدر طول می کشد تا جای او پر شود؟ تخمین زده می شود که به طور متوسط 36 روز طول می کشد تا بتوانید موقعیت مورد نظر را پر کنید. بسیاری از سازمان ها وقت کافی برای استخدام های جدید را ندارند و این واقعیت اهمیت کارایی و اثر بخشی فرآیند استخدام را ثابت می کند. 
در این مقاله ، ما 5 مورد از موثرترین نکته ها را برای بهبود عملکرد در فرآیند استخدام توضیح خواهیم داد.

1. در آگهی خود ستون شرح وظایف را طولانی نکنید

مطالعات نشان می دهند که بیشتر زن ها برای کار در شرکت هایی اقدام می کنند که 100% توانایی های لازم برای آن را داشته باشند. در حالی که بیشتر مردان با 60% شرایط مورد نیاز هم اقدام می کنند. درج جزئیات غیرضروری – مانند گواهینامه هایی که مایلید برای مسئولیت های ثانویه آموزش دهید – شانس شما را به شدت محدود می کند.

در نتیجه ، ممکن است مجبور شوید مدت زمان جستجوی نیروی خود را طولانی کنید و این برای شما به معنای هزینه و صرف زمان بیشتر است. شرح وظایف و یا شرایط مورد نیاز را کوتاه کنید تا دامنه و کیفیت متقاضیان افزایش یابد.

2. رسانه ای را برای آگهی انتخاب کنید که افراد مورد نظرتان مخاطب آن باشند

رسانه مناسب برای استخدام

تعیین محل آگهی یک تصمیم اساسی است. اگر به دنبال نیروهای جوان هستید ، احتمالاً با یک استراتژی استخدام در شبکه های اجتماعی موفق خواهید شد. برعکس ، احتمال دسترسی به داوطلبان باتجربه از طریق تابلوهای کاریابی سنتی یا روزنامه ها بیشتر است. در هر صورت ، اگر از ابزارهای مناسب تأمین منابع استفاده نکنید ، وقت و سرمایه خود را هدر خواهید داد.

یافتن منطقه ای که می دانید محل زندگی متخصصان رشته شماست ، ارتباط با نیروهای ایده آل را آسان تر خواهد کرد. نکته اصلی این است که ابتدا بفهمید این جویندگان کار منفعل، قبل از شروع استراتژی استخدام شما کجا هستند. تمرکز روی رسانه های مناسب آگهی استخدام ، به جای اینکه همه آنها را امتحان کنید ، کیفیت پروسه جذب نیرو را بهبود می بخشد و از میزان کار لازم برای مصاحبه و استخدام می کاهد.

3. فرآیند مصاحبه را از قبل طراحی کنید

مدیریت منابع انسانی و اشخاصی که مصاحبه را انجام می دهند، علاوه بر درک بهترین روش ها برای ارزیابی صلاحیت، باید با بندهای قانونی و رهنمودهای مصاحبه اخلاقی نیز آشنا باشند. برای ارزیابی داوطلبان یک الگوی استاندارد ایجاد کنید و آن را متناسب با هر سِمستی تنظیم نمایید. قبل از شروع جستجوی خود ، با مصاحبه کنندگان برای به تصویر کشیدن شخصیت کاندیدا صحبت کنید . مسئولیت هایی که برای این نقش تعیین شده اند چه هستند و شما در این سمت چه کسانی را می خواهید؟ سپس ، سوال هایی را بسازید که دارای جواب های توصیف کننده باشند. به عنوان مثال ، اگر شما می خواهید فروشنده ای استخدام کنید که در کار خود دارای روحیه تهاجمی باشد، از هر یک از کاندیداها در مورد زمانی که برای آنچه می خواستند جنگیده اند ، سوال کنید. این روش اطمینان می دهد که شما به طور مداوم از مصاحبه شوندگان سوال درست می پرسید.

4. از کارمندان فعلی خود کمک بگیرید

وقتی نوبت به پر کردن نقش های آزاد می رسد ، به اعضای تیم فعلی خود رجوع کنید تا تلاش های خود را بدون افزایش هزینه به ثمر برسانید.

افراد خوب همدیگر را می شناسند. یک گروه داخلی با نام تجاری سازمانتان بسازید و با استفاده از شبکه های اجتماعی، از افراد سازمان خود به عنوان استخدام کننده استفاده کنید. توضیحی کوتاه و یک عکس جذاب برای کارمندان تهیه کنید و از آنها بخواهید که آن را در پروفایل های رسانه های اجتماعی خود قرار دهند. با این کار شانس دریافت رزومه از متقاضیان با کیفیت را افزایش می دهید .

5. ارتباط با متقاضیان را اولویت بندی کنید

ارتباط با متقاضیان ثبتنام

در تمام مراحل کار با متقاضیان در تماس باشید ، حتی اگر این امر فقط در این حد باشد که به آن ها پیغام دهید: «سلام. هنوز هیچ خبری نیست!» کاندیداهای نخبه احتمالا چندین پیشنهاد دیگر هم دارند و در معرض استخدام سایر سازمان ها هستند. اگر آنها مدتی از شما چیزی نشنوند و  بلاتکلیف باشند، بعید است منتظر بمانند. پس بهتر است در طول دوره مصاحبه ها ارتباطتان را با متقاضیان حفظ کنید.

بهبود عملکرد فرآیند استخدام کار بزرگی است ، اما غیرممکن نیست.. این فرآیند مستلزم همکاری مدیریت روابط عمومی و منابع انسانی است. نکته اصلی این است که از منابع موجود استفاده کنید و برای تصمیمات نهایی خود به داده های واقعی اعتماد کنید.

در صورت علاقه می توانید به مقاله حضورغیاب آنلاین مراجعه نمایید.

کارسو دستیار آنلاین کسب و کار شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.