مدیریت از راه دور

اهمیت مدیریت از راه دور در دنیای امروز

پیوند حوزه فناوری اطلاعات با کسب و کارها روز به روز مستحکم‌تر می‌شود. صاحبان کسب و کارها و مدیران به خوبی از مزیت‌های سامانه آنلاین کنترل کسب و کار آگاهند و اکنون مدیریت آنلاین کسب و کار برای بسیاری تبدیل به یک ضرورت شده است. 

مدیریت آنلاین یکی از سیستم‌های نوین مدیریتی است. در ظاهر مدیریت بخشی از کار را به عهده نرم‌افزار گذاشته است و این یکی از مزیت‌های اساسی این سیستم است. احتمال خطا در سیستم‌های نرم‌افزاری بسیار کم‌تر است. کاهش هزینه و افزایش دقت موجب شده تا مجموعه‌های مختلفی به سمت به کارگیری یک سیستم مدیریتی آنلاین کسب و کار حرکت کنند.

مدیریت آنلاین کسب و کار به معنای پیوند حوزه فناوری اطلاعات و کالبد مدیریتی یک مجموعه است. یکی از چالش های مدیریت آنلاین در کسب و کارها مسئله حضور و غیاب کارکنان است که راه حل ساده آن استفاده از یک نرم افزار حضور غیاب آنلاین است. در ادامه برای آشنایی بیشتر، درباره نرم افزار حضور غیاب آنلاین توضیح خواهیم داد.

حضور غیاب آنلاین به عنوان یک پایگاه داده بلادرنگ

سامانه حضور غیاب آنلاین بخشی از خدمات مدیریت منابع انسانی است. امروزه پیوند حوزۀ فناوری اطلاعات و کسب و کارها این امکان را در اختیار مدیران قرار داده است تا با دقت بیش‌تری عملکرد کارمندان خود را مشاهده کنند. از طرفی کارکنان می‌توانند آسان تر و سریع تر به اطلاعات شخصی خود مثل فیش حقوقی،‌ وضعیت بیمه،‌ وضعیت مرخصی و … دست پیدا کنند. این کار بدون نیاز به مراجعه به واحد مدیریت منابع انسانی ممکن است؛ از راه دور و آنلاین می‌توان به حساب کاربری دسترسی پیدا کرد. بکارگیری سیستم‌ مدیریت منابع انسانی موجب کاهش هزینه‌ها و افزایش بازدهی در مدیریت مجموعه و عملکرد کارکنان خواهد شد. البته رسیدن به یک رویکرد منعطف از طریق این سیستم‌های نوین نیازمند مدیرانی خلاق و تحلیل‌گر است. تنها در این صورت است که کارفرما و نیروی کار (کارگر،‌کارمند و …) هر دو از مزیت‌های سیستم برخوردار خواهند شد.

نرم افزارهای حضور و غیاب آنلاین مزایای بسیاری دارند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با استفاده از نرم افزار های حضور و غیاب آنلاین دیتابیس کامل و دقیقی از ورود و خروج کارکنان در دسترس قرار خواهد گرفت.
  • فرآیندهای مدیریتی در مجموعه دقیق‌تر و موثرتر خواهد شد.
  • ارتقاء جایگاه کارکنان بر اساس شایستگی ممکن خواهد شد.
  • نیروها به راحتی می‌توانند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.
  • کاغذبازی‌های پرهزینه و زمان‌بر را از دور خارج شوند.

در ادامه به توضیح بیشتر درباره برخی از مزایای استفاده از این نرم افزارها می پردازیم.

ارسال و دریافت آنلاین اسناد

در سیستم های سنتی، نیروها برای پیش‌برد امور روزمره خود مجبورند به طور مدام به بخش منابع انسانی مراجعه کنند. اداره امور منابع انسانی به شکل سنتی بسیار زمان‌بر و گاهی بی‌دقت است و موجب صرف هزینه‌های اضافی می شود. در صورتی که این هزینه‌های اضافی حذف شوند،‌ امکان ارتقا برای مجموعه کسب و کار یا سازمان فراهم خواهد شد. برای مثال کارمندان به صورت آنلاین درخواستی را ارسال کرده و مدیران بلادرنگ (Real-Time) درخواست را دریافت می‌کنند. آن‌ها می‌توانند با سرعت و دقت بالاتری درخواست ها را ارزیابی کرده و به آن ها رسیدگی کنند.

اشراف بیشتر به کار نیروها

به جای جست و جو در میان هزاران برگه و پوشه، مدیر به سرعت می‌تواند با رجوع به نرم افزار حضور و غیاب آنلاین به حساب کاربری نگاه انداخته و درخواست را مطابق با وضعیت نیرو بررسی کند. در این نرم افزارها تمام اطلاعات مورد نیاز کاربران به اشتراک گذاشته شده‌اند و در نتیجه یک سامانه مدیریت همگانی و آنلاین ایجاد شده است.

همگام شدن با سیستم‌های نوین

مزایای دور کاری

سیستم های سنتی به مرور زمان جای خود را به سیستم های مدرن می دهند و در این بین آن دسته از کسب و کارهایی که به موقع از سیستم‌های نوین استقبال می کنند، برنده خواهند بود. رویکرد عمده سیستم‌های نوین کاهش هزینه های اضافی و افزایش راندمان است. کارها آسان‌تر و دقیق‌تر خواهند شد. به کارگیری سامانه های آنلاین مدیریت کسب و کار سازمان را به روز خواهد کرد و تمام افراد سازمان اعم از کارفرما و کارمند از مزایای آن بهره خواهند برد.

نرم‌افزارهای حضور و غیاب آنلاین داده‌های خام را به صورت گرافیکی در اختیار مدیران قرار می‌دهند و مدیران از طریق این اطلاعات می‌توانند وضعیت کلی مجموعه را آنالیز کنند. در یک سازمان نوین، حجم وسیعی از اطلاعات، شامل پرداختی‌ها و ورود و خروج‌ها به صورت گرافیکی قابل مشاهده هستند. مدیریت از راه دور منجر به همگام‌سازی کسب و کار با فناوری‌های روز خواهد شد.

همان طور که در این مقاله گفته شد، مدیریت آنلاین کسب و کار با توجه به مزایای بسیارش تدریجا به شکل یک ضرورت در آمده و کسب و کارهای امروزی برای پیشرفت خود به شدت به این شیوه وابسته اند. با توجه به آمار بالای استفاده از اینترنت چندان بعید نیست در آینده شاهد دنیایی باشیم که در آن تمام کسب و کارها به صورت آنلاین اداره می شوند.

اگر هنوز از شیوه های سنتی برای اداره کسب و کارتان استفاده می کنید بهتر است برای برداشتن گامی دیگر به سوی موفقیت، همین امروز کسب و کارتان را به روز رسانی کنید.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.