4 دلیل مهم برای مدیریت کارمندان از راه دور

کرونا بازار کار را به سمت‌وسوی جدیدی سوق داده است. آینده بازار کار اکنون به سمتی پیش می‌رود که اکثر کسب و کارها ترجیح می‌دهند به جای حضور کارمندان در دفتر شرکت، آن‌ها را از راه دور مدیریت کرده و به‌اصطلاح “دورکاری” نمایند. این روش مدیریت که به‌نوعی جدید و مدرن محسوب می‌شود با چالش‌ها و مزایایی همراه است. در این مقاله قصد داریم 4 علت مدیریت کارمندان دورکاری انجام دهید شرح دهیم.

1- کارکنان از راه دور بهره‌وری بیشتری دارند

مدیریت از راه دور

یکی از مزایای دورکاری افزایش بهره‌وری کارکنان و کارمندان است. مطالعه‌ای که در دانشگاه هاروارد و در بخش کسب‌وکار آن انجام‌شده نشان می‌دهد که کارمندانی که به‌صورت دورکاری فعالیت می‌کنند تقریباً یک روز اضافی‌تر نسبت به کارمندانی که در دفتر شرکت حضور دارند کار می‌کنند.

این افزایش بهره‌وری را می‌توان وابسته به تعداد کارمندان دانست. کارمندان ممکن است به این خاطر بهره‌وری آن‌ها افزایش پیدا کند که معتقد باشند هنگامی‌که در خانه هستند فضای بیشتری برای تمرکز، حل مشکلات و کار عمیق دارند. همچنین به این دلیل که ساعت انجام کار انعطاف‌پذیر است احساس راحتی بیشتری نمایند. 

این نکته را در نظر بگیرید که شما می‌توانید به‌جای اینکه از غر زدن کارمندانتان در مورد مرخصی یا کار سنگین یا هر مشکل اداری دیگری رنج بکشید، با دورکاری آن‌ها می‌توانید کار مورد انتظار را به آن‌ها اعلام کرده و نتایج را دقیق‌تر اندازه‌گیری نمایید. همچنین کارمندان شما محدودیتی برای سفر یا موارد دیگر ندارند و فقط مجبور به انجام دادن وظایف خود می‌باشند.

2جلسات از راه دور زمان کمتری را صرف می‌کنند

مدیریت کارمندان از راه دور

برخی از جلسات برای برقراری ارتباط روشن، تعیین هدف و همکاری‌های اعضای شرکت ضروری هستند. بااین‌حال هنگامی‌که کارمندانتان از این جلسات فقط برای دور همی و گپ زدن در مورد مسائل شخصی استفاده می‌کنند احساس بسیار بدی به شما دست می‌دهد.

حتی بدتر از آن جلسات بداهه‌ای است که با ورود یک همکار جدید به مجموعه رخ می‌دهد و بعضی‌اوقات تا یک ساعت نیز طول می‌کشد. در این جلسات معمولاً زمان کاری مفیدی وجود ندارد و صحبت‌هایی هم که مطرح می‌شود راجع به موضوعات غیرمفید و غیر مرتبط است.

خبر خوب این است که این نوع اتفاقات اکثر اوقات برای کارمندان از راه دور اتفاق نمی‌افتد. جلساتی که با استفاده از نرم‌افزارهای ویدئویی مانند زوم برگزار می‌شود و در یک محدوده زمان خاصی برگزار می‌شود تا کارمندان بتوانند در وقت‌هایی غیر از جلسه، روی پروژه‌هایی که تأثیر مستقیم بر کسب‌وکار شما دارند کار کنند.

دورکاری کارمندان به لطف کار عمیق، بازده بیشتری دارد. آن‌ها دیگر سعی نمی‌کنند هشت ساعت از زمان را باکار غیرمفید پر کنند، بلکه در پروژه‌هایی که در حال کار روی آن‌ها هستند، وقتی احساس مفید بودن می‌کنند، پیشرفت قابل‌توجهی دارند. به همین دلیل، آن‌ها کمتر تمایل دارند برای پاسخ به سوالاتی که می‌توانند از طریق ایمیل یا یک پیام سریع Slack پاسخ داده شوند جلسه برگزار کنند. کارمندان در دورکاری وقت کمتری را برای ارتباطات زائد و زمان بیشتری را برای انجام کار برای کسب‌وکار شما صرف می‌کنند.

3 دورکاری برای کارمندان ارشد شما راحت تر است

مدیریت دور کاری

رهبران گروه شما، افرادی هستند که در سیستم های شما مشکلات را پیدا می‌کنند و راه‌حل‌های بالقوه ارائه می‌دهند. آن‌ها کارمندانی هستند که امیدوارید بیشتر از مدت کارمندی متوسط که حدوداً دو سال است، در شرکت شما باقی بمانند.

اجازه دادن به این کارمندان برای تبدیل‌شدن به کارمندان دورکار بهترین کاری است که می‌توانید برای کسب‌وکار خود انجام دهید. نه‌تنها به آن‌ها انعطاف‌پذیری در زندگی کاری را می‌دهید که بسیاری از افراد حرفه‌ای خواهان آن هستند، بلکه به آن‌ها فرصتی می‌دهید تا توانایی‌های رهبری خود را با استقلال و مسئولیت‌پذیری بیشتر اثبات کنند.

در خارج از دفتر، به این کارمندان فرصتی داده می‌شود تا اولویت‌های خود را مدیریت کنند و توانایی خود را در انجام مؤثرتر پروژه‌ها نشان دهند. این‌ها کارمندانی هستند که وقتی فرصتی برای کار در هر زمان و مکانی که بخواهند به آن‌ها داده می‌شود، کار باکیفیت بیشتری انجام می‌دهند، به اهدافی که برایشان مشخص‌شده است میرسند و حتی ایده‌های جدیدتری را به شرکت شما معرفی می‌کنند.

این مورد یکی از مزایای بسیار خوب کار از راه دور است. کارمندان با دورکاری محدود به یک محیط کار سنتی نیستند که ایده‌های آن‌ها شنیده نشود. آن‌ها به‌احتمال‌زیاد از محیط پیرامون خود الهام می‌گیرند و ایده‌هایی را ارائه می‌دهند که هیچ‌کس در داخل سازمان قبلاً به آن فکر نکرده است. شما به‌عنوان یک مالک یا مدیر کسب‌وکار، بدون نیاز به آوردن مشاور یا کارمند جدید، از این دیدگاه بیرونی اضافه‌شده بهره‌مند خواهید شد.

4 کارمندان با  انعطاف‌پذیری کاری، تشویق می‌شوند که سخت کار کنند.

شما در حال حاضر برای حفظ انگیزه کارمندان خود از چه چیزی در سازمان خود استفاده می‌کنید؟ آیا بسته‌های تشویقی مشخصی دارید که افراد را در شرکت شما نگه دارد؟ آیا فرهنگ شرکتی خوب یا مسابقات فروش ماهیانه دارید که کارمندان بتوانند درامد اضافی کسب کنند؟ در مورد تعطیلات اضافی برای کارمندان در روز تولد چطور؟

توانایی دورکاری انگیزه‌ای است که بسیاری از کارمندان به آن تمایل دارند.

دورکاری به آن‌ها ثابت می‌کند که کارفرمای آن‌ها به آن‌ها اعتماد دارد تا کار خود را در سطح بالا و به‌موقع انجام دهند و همچنین به آن‌ها اثبات می‌کند که برای آن‌ها بیشتر ارزش قائل است.

دستیابی به انعطاف‌پذیری در زندگی کاری یکی از عوامل اصلی وفاداری کارمندان است. نوعی انگیزه است که نه‌تنها توسط کارمندان مثبت دیده می‌شود، بلکه آن‌ها را ترغیب می‌کند تا ارزش خود را برای حفظ شرکت ثابت کنند.

جمع‌بندی

در این مقاله 4 دلیل مهم برای مدیریت کارمندان دورکار خود از راه دور را معرفی کردیم و بیان کردیم که این موضوع چقدر در بازار کار امروز حائز اهمیت است. خواسته یا ناخواسته اتفاقاتی مانند بیماری کرونا جهان را به سمت دورکاری هدایت کرده است. قطعاً مدیریت بهینه نیروهایی که به‌عنوان کارمندی دورکار فعالیت می‌کنند امری بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند آینده موفق شرکت‌ها را تضمین نماید.

کارسو نیز با ارائه نرم افزار های مدیریتی آنلاین نظیر کارساعت ( نرم افزار حضور غیاب آنلاین ) شمارا در ارائه هر چه بهتر این امر یاری میکند.

اشتراک گذاری

برچسب ها

ارسال دیدگاه

0 دیدگاه برای 4 دلیل مهم برای مدیریت کارمندان از راه دور