معرفی کارپول

سامانه حقوق دستمزد

یک سامانه حقوق دستمزد ارائه دهنده همه خدماتی است که با پرداخت حقوق و مالیات ارتباط دارد.

یک سیستم حقوق و دستمزد، نرم‌افزار یا سامانه ای است که تمامی وظایف پرداخت حقوق کارکنان و بایگانی مالیات کارکنان را به انجام می‌رساند. این وظایف می‌تواند شامل ثبت ساعات کاری پرسنل، محاسبه حق‌الزحمه، مالیات و کسورات، چاپ و رساندن چک‌ها و پرداخت مالیات کارکنان به دولت باشد. 

نیاز به نرم افزار حقوق و دستمزد در یک سازمان از زمانی احساس می شود که اولین کارمند استخدام می شود. به طور کلی ، هرچه تعداد افراد وابسته بیشتری داشته باشید ، باید مالیات بر درآمد کمتری بپردازید.

شما می توانید وظیفه محاسبه حقوق و مزایای کارمندان سازمان را با توجه به اطلاعات اولیه موجود انجام دهید. این اتفاق در کارسو به علت یکپارچه بودن سیستم به راحتی با داشتن کارپول و کارساعت انجام میشود.

تفاوت بین حقوق و دستمزد:

دستمزد، پرداخت مبلغ خالصی است که کارگران بر مبنای ساعت بصورت وجوه نقدی، غیر نقدی و یا مجموع آنها در مقابل انجام کار از کارفرما دریافت می کنند در حالی که حقوق،  پرداخت مبلغ خالصی است که کارمندان در مقابل کار فکری،جسمی و یا ترکیبی از فعالیت های مذکور بصورت ماهانه یا سالانه از کارفرما دریافت می کنند.

ویژگی های سامانه حقوق دستمزد:

بطور کلی یک سامانه حقوق دستمزد باید:

 • ایجاد انگیزه نماید و باعث تشویق کارکنان به عملکرد بهتر شود.
 • اقتصادی و موثر باشد یعنی با توان مالی سازمان و توانایی های کارکنان متناسب باشد.
 • سازمان را قادر سازد با سازمان های دیگر رقابت کند.
 • منطقی باشد و کارکنان منطقی بودن آن را بپذیرند.
 • منصفانه و عادلانه باشد. یعنی اولاً: حقوق افراد متناسب با صلاحیت آنان باشد و ثانیاً ضوابط برای اعطای آن به افراد یکسان باشد.

اجزای تشکیل دهنده سامانه حقوق دستمزد

 • ارزش کار
 • عوامل شخصی نیاز جامعه
 • عامل کار
 • شرایط محیط کار
 • مسئولیت
 • مهارت

سیستم پاداش

سیستم حقوق و دستمزد

  پاداشی که فرد از سازمان دریافت می دارد به دو دلیل است:

 1. انجام وظایف محوله در حدی عادی و متعارف
 2. انجام وظایف در حدی بالاتر از استانداردهای عادی کار

 سیستم پاداش در سازمان هر دو نوع عملکرد را در بر می گیرد و سیستمی است که بر اساس موازین و شیوه های خاص پاداش هریک از کارکنان را متناسب با کارشان به آن ها می دهد.

کارسو

کارسو با ارائه نرم افزار تحت وب خود در این 4 سال که شروع به فعالیت کرده است هر روز به ارتقا و پیشرفت در حوزه سیستم محاسبه حقوق و دستمزد اندیشیده است و هدف اصلی کارسو سهولت بخشیدن در انجام کار های حسابداری و مدیریتی است.

در سیستم کارپول یا همان سامانه حقوق دستمزد با چند کلیک میتوانید گزارش های دقیق مالی خود را داشته باشید و این موضوع از جهات مختلفی برای شما مدیران و حسابداران سودآور است.

کارپول چیست و چه امکاناتی دارد؟

با توجه به اینکه هزینه‌های حقوق و دستمزد سهم بزرگی از هزینه‌های یک سازمان را تشکیل می‌دهد محاسبه دقیق و به هنگام حقوق و مزایای کارکنان از اهمیت به خصوصی برخوردار است و همچنین باید سامانه حقوق دستمزد به صورتی طراحی گردد که به تمامی نیازهای یک سازمان پاسخ دهد.

سامانه حقوق و دستمزد آنلاین کارسو (کارپول) به گونه‌ای طراحی شده که تمامی گزارش‎‌های مربوطه را به مدیران مالی ارائه می‌دهد و همچنین خروجی‌های مربوط به مالیات، بیمه و بانک را طبق آخرین فرمت‌های این سازمان‌ها در اختیار کاربر قرار می‌دهد. از طرفی با توجه به امکان دسترسی کارمندان به پنل شخصیشان این امکان فراهم میشود تا گزارشات مربوط به حقوق و دستمزد خود را بدون مراجعه به بخش منابع انسانی بدست بیاورند.

جمع بندی:

برای مدیریت آنلاین کسب و کار خود فقط کافی است از یک سیستم جامع و کامل مدیریتی استفاده کنید که بتوانید تمامی کارهای خود را مانند مدیریت تردد کارمندان ، مدیریت مالی، حضور غیاب آنلاین ، مدیریت جلسات و غیره را انجام دهید.
کارسو در کنار کسب و کار شماست.

اشتراک گذاری

برچسب ها

ارسال دیدگاه

0 دیدگاه برای معرفی کارپول